Staatsangehörigkeitsausweis

 

 

 

 

Jesli posiadaja Panstwo taki dokument i zbliza sie koniec waznosci to prosze nie zwlekac z wnioskiem na odnowienie.

 

Czas oczekiwania na wydanie nowego dokumentu

wynosi aktualnie do 24 miesiecy.

 

NEWS:

Nowe dokumenty beda wydawane juz nie czasowo tylko beda mialy waznosc na czas nieokreslony.


 

 

Skorzystaj z może ostatniej szansy na podwojne obywatelstwo

 

Niemieccy chcą dyskutować w kampanii wyborczej o prawie do podwójnego obywatelstwa. Kontrowersje budzi posiadanie dwóch paszportów Niemieckie przepisy regulujące sprawę podwójnego obywatelstwa należą do raczej restrykcyjnych. Zgodnie z zasadą „unikania wielopaństwowości” niemiecki obywatel musi zrzec się niemieckiego obywatelstwa, jeśli przyjmuje inne. Wyjątki obejmują obywateli krajów UE (w tym Polskę) i Szwajcarii oraz dzieci i wnuki imigrantów. Polacy, przyjmujący niemieckie obywatelstwo, mogą więc bez problemu zatrzymać polski paszport.

 

 

 Dwie drogi prowadzą do niemieckiego obywatelstwa,

my wskażemy Ci tą dla ciebie właściwą

i pomożemy w załatwieniu wszelkich formalnosci.

 

Nie wszyscy Polacy mieszkający w Niemczech wiedzą, że mogą przyjąć niemieckie obywatelstwo, nie zrzekając się polskiego. Niemieckie prawo przewiduje bowiem, że przyjęcie obywatelstwa niemieckiego przez obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Szwajcarii nie powoduje utraty pierwotnej przynależności państwowej.  W tym przypadku możliwe jest nawet posiadanie więcej niż dwóch paszportów.

Korzyści z posiadania dwóch paszportów może być wiele. Polak, posiadający równocześnie obywatelstwo niemieckie, może uczestniczyć w wyborach do Bundestagu i parlamentów regionalnych, a w przypadku wyjazdu turystycznego do USA nie potrzebuje wizy. Korzyści z podwójnego obywatelstwa mogą znaleźć zastosowanie także w prawie spadkowym. W przypadku, gdy spadkodawca posiada podwójne obywatelstwo, prawo polskie przewiduje, iż ze względu na posiadanie obywatelstwa polskiego zastosowanie znajduje polskie prawo spadkowe. Z kolei Polacy ubiegający się w Niemczech o pracę niejednokrotnie obserwują, że wpis o posiadaniu niemieckiego obywatelstwa robi na potencjalnym pracodawcy lepsze wrażenie.

 Bildergebnis für deutscher pass